5 jautājumi Maijai Āboliņai-Tomsonei

5 jautājumi Maijai Āboliņai-Tomsonei

1. Kas tu esi?

Impulss.

2. Grāmata, ko citiem iesaki izlasīt – kāpēc?

Grāmata, kuras autors ir izcilais dabas pētnieks sers David Attenborough “A Life on Our Planet”. Šī ir brīnišķīga grāmata, ko viņš sarakstīja 94 gadu vecumā. Grāmata, kas atskatās uz viņa neparasto un ļoti iedvesmojošo dzīvi un tai pat laikā atklājot, cik ļoti cilvēka darbība ir ietekmējusi dabas procesus un kā daba ir mainījusies viņa dzīves laikā. Un, ko mums vajadzētu darīt, lai izbēgtu no klimata katastrofas.

Grāmata, kas bagāta ar brīnišķīgām atziņām un domu graudiem par mums – cilvēkiem.

3. TEDx runa, ko iesaki noskatīties – kāpēc?

Sir Ken Robinson “Do schools kill creativity?”

Jo šī ir tēma, par kuru nereti aizdomājos savā ikdienā. Kā rosināt radošumu, kā to neapslāpēt, nekritizēt, svinēt dažādību radošuma formās? Kā caur radošumu ienest pilnīgi jaunas attīstības formas? Kā iemācīt skolās nākotnē nepieciešamās prasmes? Jo īpaši, kad nākotne ir tik netverama un neprognozējama.

Šodien radošums ir nepieciešams, lai radītu pilnīgi jaunu veidu kā mēs ražojam un patērējam lietas. Radošums ir nepieciešams, lai pārvarētu klimata krīzi un ļautu pasaulei atkal elpot.

4. Kas tevi iedvesmo un dod enerģiju?

Būt dabā. Būt klusumā. Būt kustībā.

Nezināmais. Improvizācija. Mirklis. 

Cilvēki. Stāsti.

5. Kāpēc tevi interesē ilgtspēja?

Te nu gan izstāstīšu kādu stāstu par piedzīvoto sarunu festivālā ''Lampa''. Viena no atziņām, kas šogad festivālā izskanēja vairākkārt: "Mums jau šodien skolās ir jāmāca jauniešus domāt un dzīvot ilgtspējīgi. Mums viņi ir jāizglīto klimata pārmaiņu jautājumos. Viņi ir mūsu cerība!"

Jaunā paaudze pretī no tribīnēm sauc: "Veči, kamēr mēs tiksim pie šprices, būs jau par vēlu!"

Bet pavisam mazie klausās, skatās un domā: "Mamm, kāpēc man jāglābj pasaule, kuru jūs sačakarējāt..?"

Tās ir muļķības, ka klimata pārmaiņas skars mūsu bērnus. Patiesība – tās skar mani un tevi jau šodien. Un mēs par to maksājam jau šodien – ar saviem naudas makiem. Jau šodien mums ir jāmeklē veidi, kā negatīvās pārmaiņas mazināt, kā pielāgot savu biznesa darbību strauji mainīgajiem ģeopolitiskajiem apstākļiem, kā meklēt jaunas iespējas un risinājumus, kā ne tikai saglabāt, bet ļaut atjaunoties un uzplaukt pasaulei, kurā dzīvojam.

Vairāk par Maijas profesionālo pieredzi lasi šeit