Kā atmaskot muļķības un pamanīt dezinformācijas stratēģijas: Juris Baltačs

Kā atmaskot muļķības un pamanīt dezinformācijas stratēģijas: Juris Baltačs

Lai vai cik gudrus mēs sevi iedomājamies esam, mēs tāpat esam pakļauti iespējai tikt apmuļķotiem, ja neesam uzmanīgi. Tāpēc podkāsta ''Cilvēkjauda'' sarunā Juris Baltačs pievērsās viltus ziņu atpazīšanai, ceļot cilvēku medijpratību un iespēju pamanīt dezinformācijas stratēģijas, kas tiek izmantotas manipulācijām dažādos medijos.

Sarunā Juris dalās zināšanās par to, kādus cilvēkus tehnoloģiju giganti spēj piemuļķot un kā strādā muļķību atsmaskošanas metodes, Dalās arī, kādas ir dezinformēšanas stratēģijas un kādi it padomi un triki, lai gudri šķirotu pieejamo informāciju, un daudz ko citu.

Juris ir argumentācijas, kritiskās domāšanas un labākas komunikācijas treneris.

Darbojas bezpeļņas kritiskās domāšanas un zinātnes popularizēšanas projektā SkeptiCafe. Argumentēšanas prasmi attīstījis iesaistoties Latvijas debašu kopienā. Juris ir piedalījies vairākos Latvijas un starptautiskos debašu turnīros gan kā dalībnieks, gan kā tiesnesis. 

Juris ir liels zinātnes entuziasts, interesējas par zinātnes un tehnoloģijas ietekmi uz sabiedrību.

Vadījis podkāstu "Svarīgās detaļas", kurā sarunājās ar dažādiem cilvēkiem, kā piemēram, Vairu Vīķi-Freibergu, Ingu Spriņģi, Valdis Zatleru, Kristu Vāveri, un daudziem citiem. Ar podkāsta viesiem viņš runāja par gūtajām atziņām, darot savu darbu un dzīvē kopumā.

TRIVIUMS vada kritiskās domāšanas, argumentācijas un labākas komunikācijas treniņus.