Darbnīca vadītājiem: Nākotnes scenāriju modelēšana - attālināti

Šobrīd daudziem vadītājiem jāpieņem grūti lēmumi ierobežotas informācijas apstākļos, balstoties uz plūstošiem pieņēmumiem.

Ja nav skaidra lēmumu pieņemšanas rāmja jeb modeļa, tad šie lēmumi būs sevišķi grūti. Taču tam tā nav jābūt.

Pastāv daži vienkārši un ļoti efektīvi finanšu un operatīvās analīzes rīki, kurus izmanto pasaules lielāko uzņēmumu ekonomisti, finanšu analītiķi, stratēģi un investīciju baņķieri, lai prognozētu iespējamos nākotnes scenārijus. Lielākoties šos rīkus izmanto nākotnes naudas plūsmu prognozēšanai, un, mazliet pielāgojot, tos var pielietot, lai sekmētu konsekventu un apdomātāku lēmumu pieņemšanu arī mazos uzņēmumos vai valsts institūcijās.

Darbnīcā apskatīsim piemērus no uzņēmumiem dažādās nozarēs un ar dažādiem biznesa modeļiem, kā arī administratīvi operacionālu modeli, kas simulē valsts institūciju vai administratīvu funkciju lielā uzņēmumā. Apskatīsim, kur smelties datus pieņēmumiem par makroekonomisko situāciju, konkrētām nozarēm, uzņēmumu sadarbības partneriem, piegādātājiem un klientiem, lai samazinātu neskaidrību.

Darbnīcas praktiskajā daļā strādāsim ar izklājlapu (spreadsheet) programmatūru (MS Excel, Google Sheets vai tml.), un skaitļiem. Katrs dalībnieks veidos savas organizācijas nākotnes scenāriju modeli, kurus vēlāk varēs pielietot lēmumu pieņemšanā.

NB! No darbnīcas nevajadzētu gaidīt atbildes uz tādiem jautājumiem, kā “Cik ilga būs COVID-19 krīze?” vai “Kāds kritums gaidāms manā nozarē?”. Šiem jautājumiem pieskarsimies, taču uz tiem šobrīd nevar atbildēt neviens. Darbnīcā apgūtie rīki palīdzēs šos jautājumus izolēt kā pieņēmumus, identificēt avotus, kuros meklēt daļējas atbildes, kā arī modelēt jēgpilnus scenārijus, atkarībā no pieņēmumu varbūtībām.

Darbnīcas mērķis:

Katram dalībniekam sniegt savai nozarei, uzņēmumam/organizācijai un situācijai pielāgotu nākotnes scenāriju modeli (piemēram, nākotnes ieņēmumi), ko uzreiz pēc darbnīcas iespējams praktiski izmantot lēmumu pieņemšanā.

Ieguvumi: 

  • Jūsu situācijai pielāgots nākotnes scenāriju prognožu modelis
  • Labās prakses ieteikumi datu atlasei, avotu izvēlei un pieņēmumu veidošanai
  • Ieskats lēmumu pieņemšanas modeļos dažādos problēmjautājumos un citu nozaru perspektīvās

Darba metode: 50/50 teorija un prakse.

Mērķauditorija: Lēmumu pieņēmēji, vidējā vai augstākā līmeņa vadītāji - izpilddirektori, komercdirektori, biznesa vai produktu attīstības vadītāji, personāla vadītāji, mārketinga un pārdošanas vadītāji.

Programma: 

1. Nākotnes scenāriju modeļu piemēri, ieteicamā pieeja datu atlasei un pieņēmumu sastādīšanai, datu avotu piemēri.

2. Praktiskā daļa: modeļa sastādīšana.

Tiešsaistes seminārs notiks ZOOM vietnē. Nodrošiniet datoru ar labu interneta pieslēgumu, kameru, austiņām un mikrofonu. Tiešsaistes links jums tiks nosūtīts e-pastā.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”).
Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat privātuma politikai.

Piekrītu