Mūsdienīga lietišķā etiķete reālajā un virtuālajā vidē

Gandrīz katrs no mums kādā dzīves situācijā ir bijis neizpratnē par apkārtējo manierēm, uzvedību, rīcību vai apģērbu. Ir svarīgi apzināties, ka mūsu veiksme un labsajūta personīgajā un profesionālajā dzīvē ir tieši atkarīga no tā, kādu iespaidu par sevi radām un cik labi pārzinām labas uzvedības nerakstītos likumus. 

Turklāt, mainoties attiecībām sabiedrībā, mainās arī etiķete. Tas, kas likās pašsaprotams un neapstrīdams mūsu vecvecākiem, mūsu bērniem vairs nav pieņemams. Šīs darbnīcas ietvaros tiksim skaidrībā par aktuāliem publiskās un privātās dzīves aspektiem, kas ir nesaraujami saistīti ar etiķetes pārzināšanu:

  • mūsdienu lietišķā apģērba “zelta likumi”;
  • kā uzvesties dažādos pasākumos (pusdienas ar kolēģiem, kino, vakariņas ar draugiem, koncerta apmeklējums, biznesa tikšanās, dalība konferencē);
  • etiķete telefoniskā saziņā. Vai pastāv robežas starp darba un privāto saziņu;
  • netiķete jeb interneta etiķete – e-pastu un cita veida saziņa virtuālajā vidē;
  • pieklājība, drošība un viedokļu dažādība sociālajos tīkos.


Darbnīcu vada Kristīna Sprūdža, lietišķās etiķetes, komunikācijas un protokola eksperte ar vairāk kā 15 gadu pieredzi. Ieguvusi MBA un bakalaura grādu sociālajā psiholoģijā. Kristīnas darba pieredze aptver privātā un valsts sektora loku Latvijā, Amerikā un Beļģijā. Bijusi Valsts Prezidenta padomniece, aizsardzības ministrijas padomniece, strādājusi NATO samita biroja vadības komandā, Eiropas Komisijas Ģenerālsekretariātā un Saeimas Protokolā. Par savu darbu un ieguldījumu sabiedrībai nozīmīgos projektos saņēmusi Atzinības krustu, goda rakstus un medaļas.


Darbnīcas ilgums: 3 stundas

Norises vieta: TRIVIUMS mācību telpas, Blaumaņa ielā 11/13 - 12, 4. stāvs, Rīga

Dalības maksā ir iekļauta kafijas pauze.

Realizējot korporatīvi, programmu var pieskaņot uzņēmuma specifikai un vajadzībām.

Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”).
Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat privātuma politikai.

Piekrītu